כמה טוב
שבאתן!

לפני ארבע שנים נתקלתי בפעם הראשונה בתכונה ״רגישות גבוהה״, בזכות אורי שלי.

הרגשתי שאני לא מצליחה להבין את הילדה הקסומה הזו ולתת מענה מתאים למה שהיא צריכה. זה הזכיר לי את החוויה שלי בתור ילדה שלא לגמרי מבינים. 

הבטחתי לעצמי שאעשה מה שאפשר כדי להבין אותה יותר ודרך הלמידה לעומק של התכונה הזו בסוף פגשתי אותי.

גיליתי שלא רק אני הרגשתי קצת שונה וקצת פגומה כי אני מרגישה בעוצמות. יש עוד כ-30% בעולם כמוני. אני ״נורמלית״! (אם יש דבר כזה בכלל). וכשהתחלתי להבין אותי יכלתי לקבל ולהכיר חלקים בי שלא הרגשתי נוח איתם שנים. וגם ללמוד מה אני צריכה כדי להרגיש טוב יותר ולנהל את החיים בצורה שיותר מיטיבה עם התכונה הזו. 

התחלתי לכתוב באינסטוש וגיליתי שיש עוד הרבה אנשים שמרגישים ממש כמוני. ומתחברים לחוויה שאני חווה. מה שהוביל אותי ללמוד עוד ועוד על רגישות גבוהה והורות. ובסופו של דבר גם ללוות הורים בתהליך הורי שהרבה פעמים הופך לתהליך אישי. 

התחלתי את הלימודים בהכשרת מאמנות לאימון הורי ואישי בגישת ״אמא מאמנת״ אצל אפרת לקט ורוית חורי. בשלוש השנים האחרונות למדתי ואני עדיין לומדת במכון נויפלד קורסים בגישה ההתפתחותית-היקשרותית. השתתפתי בקורסים על תקשורת מקרבת וקורסים של גישת החינוך המונטסורית ב-AMI, פראג. בעבר, למדתי NLP באוניברסיטת בנט סטלר בפלורידה. ואני תלמידה נצחית אז הרשימה צפויה להתארך. 

צברתי ניסיון משנים של הקשבה לחברות, בני משפחה ובארבע השנים האחרונות גם ממתאמנות ומתאמנים. ויותר מהכל, למדתי מהתהליך האישי שאני עוברת דרך מורים ומדריכים נפלאים שמלווים אותי בדרך שלי.

תכתבו לי
לכל שאלה